شبکه -اینترنت-طراحی وب سایت
دوربین

دوربین DOME

این دوربین ها به دلیل شکل ظاهری شان به این نام شهرت یافته اند و غالباً به صورت سقفی نصب می شوند . دلیل اصلی استفاده از آنها عدم جابه جایی جهت دوربین و عدم تغییر موقعیت لنز به وسیله اشخاص متفرقه می باشد. به همین دلیل است که این دوربین ها غالبا در مکان هايی نصب می گردد که تردد افراد زیاد است و احتمال دارد به صورت سهوی و یا عمدی جهت دوربین عوض شود و یا تغییراتی در موقعیت لنز بوجود اید .

دوربين صنعتي

این دوربین ها که در دنیا به نام دوربین های مدار بسته Boxشناخته می شوند دوربین هایی هستند که اکثراً قابلیت کار با لنزهای Auto Irisرا داشته و در مدل ها و طرح های گوناگون در دسترس می باشند. این دوربین ها بسته به کارایی و کیفیت دسته بندی های متفاوتی دارند .

دوربین های مادون قرمز(دید در شب)      

این دوربین ها در اطراف لنزشان مجهز به تعدادی LEDمادون قرمز می باشند و این امر باعث می گردد تا بتوانند در تاریکی مطلق نیز قدرت دریافت تصاویر را داشته باشند.این دسته از دوربین های مدار بسته غالباً در بسته بندی های ضد آب ارائه می گردند و بسته به میزان مقاومت در برابر نفوذ آب و همچنین تعداد و قدرت LEDهای مادون قرمز و طبعاً بر اساس مشخصات تصویری دسته بندی هایی دارند.

دوربین های مینیاتوری

این دوربین ها به علت ابعاد کوجکی که دارند در جاهایی که فضای کافی وجود ندارد و یا به دلایلی تمایل به آشکار بودن دوربین نیست استفاده می شود. دوربین های مینیاتوری علی رغم جثه کوچکشان کیفیت نسبتاً مناسبی دارند و از لنز های ویژه ای که متناسب با ابعاد آنهاست بهره می برند و همانند سایر انواع دوربین ها لنز شان  را نیز می توان متناسب با نیاز تغییر داد.

دوربین SPEED DOME

غالب اين دوربین ها علاوه بر اینکه از لحاظ ساختاری ثابت هستند دارای لنز ثابت نیز می باشند. دوربین های Speed Domeعلاوه بر اینکه حول محورهای عمودی و افقی چرخش دارند در برخی مدل ها قابلیت زوم نیز دارند و  بسته به میزان توان بزرگنمایی و همچنین سرعت چرخش افقی و عمودی دسته بندی های متفاوتی دارند

تمامی دوربین ها برای دریافت تصاویر نیازمندبه استفاده ازلنز می باشند که بسته به نوع دوربین انواع متفاوتی از لنز ها به بازار عرضه گردیده است. از آن جمله می توان به لنزهای ثابت یاFix ،انواع لنزهای متغیر یاVary Focal ، لنزهایManual Iris و لنزهایAuto Iris ، لنزهای با قابلیت بزرگنمایی یاZoom Lenses و لنزهای مربوط به دوربین هایMini  Camera یا برخی انواعDome Camera که بهBoard Lenses  معروف هستند اشاره داشت.

اسکنر و کنترلر             

اسکنر روی پایه نصب می شود و دوربین روی آن قرار می گیرد و می تواند به کمک حرکت موتور یا موتور های داخلی دوربین را در جهات مختلف حرکت دهد.

دستگاهی که اسکنر را کنترل می کند کنترلر نام دارد و به وسیله دکمه های روی آن می توان دوربین را حرکت داد و حتی آن را در نقطه مورد نظر زوم کرد.

                                                           
All Rights Reserved. ©2010 Araax Co.Powered By Araax CMS.